Wczytuję dane...

Kilka pomysłów na śmieszne gadżety na prezent

Święta to czas dawania prezentów, ale okazji do obdarowywania najmłodszych jest w ciągu roku znacznie więcej. Jeśli szukacie pomysłu na fajny prezent dla malucha, zapraszamy do przeczytania naszego wpisu – jest aktualny przed Świętami, ale będzie aktualny i po nich.

Czym się kierować wybierając prezent dla dziecka?

Kupując prezenty dla dzieci przyjmujemy różne strategie. Jako rodzice chcemy, by nasza pociecha się rozwijała, więc kupujemy zabawki edukacyjne, albo aktywizujące, jak hulajnogi, rowerki czy rolki. Jako ciocie, wujkowie, czy dziadkowie, chcemy przede wszystkim sprawić maluchom radość, więc kierujemy się obowiązującą obecnie modą zabawkową, albo, jeśli znamy dziecko wystarczająco dobrze – jego upodobaniami i zamiłowaniami.

Wybór zabawek jest przeogromny, więc nasz dzisiejszy wpis postanowiliśmy podzielić na dwie części – zabawki dla małych dzieci, do szóstego roku życia, i zabawki dla dzieci szkolnych, od siedmiu do dziesięciu lat. To dość dobre kryterium, zgodnie z którym można znaleźć coś, co zadowoli obdarowywanego młodego człowieka. Sprawdź, jakie mamy pomysły, a może znajdziesz inspirację i dla siebie!

Prezenty dla maluszków – dzieci w wieku niemowlęcym i przedszkolnym

Prezenty dla niemowlaków niekoniecznie wywierają na nich wrażenie – po prostu nie zdają sobie one jeszcze sprawy z tego, że to prezent świąteczny, czy prezent na urodziny. Ale zawsze z wielką radością i entuzjazmem witają każdą nową grzechotkę, czy misia. Kupując zabawki dla niemowlaków trzeba zwrócić uwagę, czy są wykonane z bezpiecznych materiałów, powinny też być kolorowe. Fajnie sprawdzają się pierwsze instrumenty muzyczne dla dzieci, jak bębenki czy cymbałki, choć rodzice maluchów nie zawsze są wdzięczni za taki prezent.

Dziecku w wieku przedszkolnym można sprezentować książeczki, zabawki sportowe, czy akcesoria do samochodu. Mały chłopiec zachwycony będzie jeździkiem marki „mercedes”, a dziewczynka na pewno ucieszy się z domku dla lalek, albo mini-kuchni z akcesoriami. Nieśmiertelnym prezentem są też klocki i układanki, którymi równie chętnie bawią się i chłopcy i dziewczynki

Prezenty dla małego ucznia – dzieci w wieku szkolnym

Jeśli szukasz prezentu dla dziecka, które niedawno rozpoczęło naukę, możesz kupić coś z artykułów szkolnych. Ale już starszym uczniom szkoła niekoniecznie kojarzy się z przyjemnością, więc nawet na piórnik z ulubioną postacią z kreskówki mogą trochę kręcić nosem. Dla młodych sportowców warto kupować na prezent zabawki sportowe – piłki, okularki pływackie, skakanki czy gruszki do boksowania na pewno sprawią radość. Zabawki do ogrodu, czy materace i inne akcesoria do wody pewnie nie kojarzą się z zimą, ale już za kilka miesięcy dzieciaki ucieszą się, że mają nowe gadżety do zabawy na basenie, więc może też warto pomyśleć o czymś z tej kategorii?

W naszym sklepie znajdziesz ogromny wybór zabawek dla dzieci młodszych i starszych, więc zajrzyj tam, jeśli szukasz pomysłu na prezent pod choinkę, albo z jakiejkolwiek innej okazji. Na pewno się nie zawiedziesz!