Wczytuję dane...

Jakie wybrać akcesoria do basenów dla dzieci?

Baseny dla dzieci.

Baseny są największą frajdą dla dzieci. Zapewniają mnóstwo zabawy. Kilka godzin spędzanych w basenie dmuchanym lub zbudowanym w ogrodzie, to istny raj dla dzieciaków. Zanim zdecydujemy się na basen, musimy zastanowić się, jaki byłby najodpowiedniejszy dla naszego dziecka. Mamy do wyboru: baseny dmuchane, rozporowe i stelażowe. Dla najmłodszych dzieci przeznaczone są baseny dmuchane, ponieważ nie musimy martwić się o bezpieczeństwo maluszka. Jest też niedrogi, więc w każdej chwili możemy go kupić nawet przez Internet w sklepie Nikimax w Goworowie. Możemy wybrać z takim motywem, który lubi nasze dziecko. Dla starszych dzieci są przeznaczone rozkładane baseny rozporowe, które napełniamy wodą. Nie musimy rozstawiać żadnego stelażu. Droższe i bardziej skomplikowane produkty do kąpieli to baseny stelażowe, których rozkładanie jest bardziej skomplikowane i czasochłonne.

Akcesoria do basenów.

Zakup basenu dziecięcego to jeszcze nie wszystko. Musimy dokupić niezbędne akcesoria, żeby woda była czysta i pozbawiona bakterii. Niezbędny jest więc zestaw filtrujący, zawierający pompę i filtr z wkładem, który nie jest drogim wydatkiem, a pozwoli pozbyć się wszelkich zanieczyszczeń. Do basenu ogrodowego dostają się zanieczyszczenia, takie jak: liście, zabrudzenia czy owady, więc włączamy pompę z filtrem i oczyszczamy wodę. Zestaw filtrujący to jeszcze nie wszystko, ponieważ musimy używać środków chemicznych do oczyszczania, ale tylko takich, które nie wywołują chorób i podrażnień. Dla bezpieczeństwa dzieci wodę basenową możemy również ozonować, w celu oczyszczenia z zarazków i bakterii. Kolejnym koniecznym produktem, jest pompka nożna lub elektryczna do nadmuchania basenu. Wygodniejsza jest oczywiście pompka elektryczna, która cenowo nie jest dużo droższa, od zwyklej.

Akcesoria do zabawy.

Jeśli mamy basen, którego wysokość przekracza 1 metr, musimy dokupić drabinkę, by dzieci swobodnie wchodziły do wody, oczywiście pod okiem dorosłych. Dzieci lubią popływać, więc jest wiele przydatnych akcesoriów, z których z pewnością się ucieszą. Do wyboru w sklepie z akcesoriami basenowymi mamy: dmuchanego krokodyla, Psi Patrol – dmuchaną boję, dmuchaną orkę, jednorożca, koło, materac dmuchany, kółko dmuchane Jumbo Arbuz, koło dmuchane Flaming, koło dmuchane z brokatem, motylki rękawki dmuchane do pływania krab, bujak ŻYRAFKA dmuchana, bujak Hipcio i wiele różnych akcesoriów. Dla najmłodszych przygotowane zostały specjalne i wyjątkowe baseny jak np.: basen dmuchany familijny Rafa Koralowa, basen wodny plac zabaw wesołe wędkowanie, wodny plac zabaw basen zjeżdżalnia, ślizgawka, basen dziecięcy plac zabaw Morskie zwierzątka.

Akcesoria do nauki pływania.

Dzieci w basenach ogrodowych nie tylko świetnie się bawią, ale również uczą pływać. Jest więc najlepsza okazja, żeby je nauczyć pływać. Jak wiemy, jest to bardzo przydatna umiejętność. Dzieci uczą się pływać przez zabawę. Mamy deski do pływania, siedziska do nauki pływania, rękawki itp. Możemy uczyć dzieci starsze oraz niemowlaki. Łatwiej nam pójdzie z małymi dziećmi, które niewiele rozumieją, ale uwielbiają wodę i nie boją się jej. Kiedy zaczną biegać, będą umieć też pływać. Starsze dzieci też chcą umieć poruszać się samodzielnie w wodzie, więc wykorzystajmy akcesoria do nauki pływania. Nauka pływania jest nie tylko bardzo ważną i praktyczną umiejętnością, ale świetnie wpływa na rozwój fizyczny dzieci, ponieważ wzmacnia mięśnie i kształtuje kręgosłup. Jest przede wszystkim doskonałą zabawą.