Wczytuję dane...

Jaki basenik wybrać dla maluszka?

Basenik w środku lata niejednokrotnie bywa najlepszą atrakcją, która zapewnia wiele godzin aktywnej zabawy na świeżym powietrzu. Szczególnie przy specjalnych okazjach, takich jak np. spotkania rodzinne czy urodziny, basenik potrafi być ciekawym urozmaiceniem. Rozważając zakup, chcielibyśmy, aby nie tylko posłużył on nam przez kilka lat, ale przede wszystkim aby był bezpieczny dla dziecka. W związku z tym, przed dokonaniem wyboru, należy zwrócić uwagę na kilka istotnych elementów.

Rodzaje basenów

W pierwszej kolejności należy doprecyzować, jakiego basenu konkretnie oczekujemy, ponieważ najczęściej wyróżnia się:

  • baseny dmuchane,
  • baseny rozporowe,
  • baseny stelażowe.

Ostatni wariant jest zdecydowanie opcją najdroższą i wymagającą najwięcej przestrzeni. Należy jednak podkreślić fakt, że jest to basen, który lepiej sprawdza się dla dzieci starszych, w związku z czym nie jest polecany dla najmłodszych użytkowników. Baseny rozporowe - w zależności od wielkości - są natomiast przeznaczone zazwyczaj dla dzieci powyżej 3 roku życia.

Najlepszą opcją dla najmłodszych dzieci są baseny dziecięce, ponieważ są one specjalnie przystosowane dla danej grupy wiekowej (maksymalnie do 4 roku życia). Co więcej, jest to tani zakup, który nie potrzebuje dużo miejsca i wymaga jedynie wcześniejszego nadmuchania.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Wybierając dany wariant, pozostają jeszcze inne elementy, które mogą zaważyć na decyzji. Kupując basen dziecięcy dmuchany należy przede wszystkim sprawdzić uwagi od producenta. Informacje o produkcie powinny zawierać wszystkie istotne dane związane z parametrami, użytkowaniem i wymaganiami wiekowymi. Po zapoznaniu się z tymi informacjami, łatwiej będzie dostosować basenik dla swojego malucha - biorąc pod uwagę m.in. wysokość i pojemność basenu.

Inną kwestią jest użyty materiał oraz dodatkowe wzmocnienia konstrukcji, które wydłużają żywotność basenu. Choć baseny dmuchane charakteryzują się dość małą wytrzymałością na uszkodzenia, to oferowane są również baseniki wykonane z lepszej jakości materiałów (np. winylowych). Warto również zwrócić uwagę na firmę, która produkuje dany towar. Znani i renomowani producenci częściej dbają o to, żeby produkt został wcześniej odpowiednio przetestowany, a do tego w komplecie załączają dodatkowe elementy - jak chociażby łatki naprawcze.