Wczytuję dane...

Dlaczego warto kupić chodzik dla dziecka?

Pierwsze kroki malucha są niezwykle ważnym, ale i stresującym wydarzeniem dla każdego rodzica. Niestety bardzo często pierwsze próby kończą się upadkami i płaczem, a mimo to dziecko uparcie coraz częściej próbuje stawać i poruszać się samodzielnie. Naturalnie nie należy powstrzymywać go od kolejnych prób, jednakże naukę można ułatwić i uatrakcyjnić dzięki specjalnym chodzikom. Akcesoria w formie chodzików zawsze były popularnym rozwiązaniem, choć część opinii jest sceptycznie nastawiona do tego rodzaju sprzętu. Zapominamy jednak, że w każdej kwestii najważniejszy jest umiar. Rozważne korzystanie z chodzika nie tylko nie zaszkodzi, ale może pomóc dziecku pewniej stawiać kroki.

Zalety chodzików dla dzieci

Rodzice często decydują się na chodzik dla dziecka, ponieważ jest to wygodne rozwiązanie. Nie ma w tym nic złego, bowiem każdy z nas potrzebuje momentu wytchnienia. Dzięki chodzikowi rodzic może zyskać chwilę dla siebie - bez obaw, że dziecku w tym czasie stanie się krzywda. Dobrze skonstruowane i wysokiej jakości chodziki zapewniają pełne bezpieczeństwo maluchowi podczas stawiania pierwszych kroków. Co więcej, gadżety tego typu muszą być produkowane zgodne z rygorystycznymi normami bezpieczeństwa obowiązującymi w Unii Europejskiej. W związku z tym mamy pewność, że są one odpowiednio dopasowane do korzystania przez najmłodszych użytkowników.

Najistotniejszą zaletą chodzików jest to, że ułatwiają i przyspieszają naukę chodzenia przy zachowaniu bezpieczeństwa - szczególnie na początku, kiedy mięśnie nie pracują jeszcze w pełni wydajnie. Akcesoria nie tylko bardziej zachęcają malucha do stawiania pierwszych kroków, ale także zamieniają naukę w ciekawą formę zabawy.

Od którego miesiąca i przez ile czasu korzystać z chodzika?

Nauka chodzenia to bardzo złożony proces, dlatego należy podchodzić do tej sprawy w sposób indywidualny. Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to, od którego i do którego miesiąca można pozwolić dziecku używać chodzika. Jedynym sposobem jest obserwacja - w momencie, kiedy widzimy, że nasz maluch coraz pewniej stawia kroki i jest gotowy do samodzielnego oraz stabilnego poruszania się, możemy wtedy ograniczyć korzystanie z akcesoriów ułatwiających chodzenie.