Wczytuję dane...

Czym kierować się przy wyborze hulajnogi dla dziecka?

Od pewnego czasu hulajnogi wróciły do mody, a to przede wszystkim dzięki ich powszechnemu użyciu w przestrzeni publicznej. Jest to również widoczne zjawisko w przypadku najmłodszych użytkowników - coraz częściej na osiedlach zauważyć można bawiące się dzieci, które prześcigają się na swoich hulajnogach. W związku z tym, jest to idealny pomysł na prezent dla dziecka w każdym wieku. Co więcej, zabawka ta jest nie tylko praktyczna, ale także zachęca nasze pociechy do wzmożonej aktywności ruchowej. Jest to istotny aspekt, zważywszy na współczesne problemy z otyłością i brakiem aktywności fizycznej wśród młodzieży.

Wybór odpowiedniej hulajnogi nie jest jednak najprostszą sprawą. Mimo iż wszystkie modele na pierwszy rzut oka wydają się podobne, to w rzeczywistości różnią się one pod wieloma względami. Z tego powodu pragniemy zwrócić uwagę na kilka kwestii przed dokonaniem zakupu.

Zwróć uwagę na wymagania wiekowe

Jest to najistotniejsza kwestia, nie tylko ze względu na samo dopasowanie zabawki do użytkownika, ale przede wszystkim dla bezpieczeństwa podczas korzystania. Hulajnoga musi spełniać parametry, które są określone dla konkretnego przedziału wiekowego. Te wartości to przede wszystkim maksymalne obciążenie, wielkość podestu, a także waga czy wysokość hulajnogi.

Ze względu na wiek można wyróżnić różne typy hulajnóg. Dla najmłodszych użytkowników warto rozważyć opcję z trzema kółkami oraz ze specjalnym siedziskiem, jak i również możliwością sterowania rączką dla rodziców. Takie udogodnienia minimalizują ryzyko niefortunnych upadków, a także pozwalają dziecku nauczyć się jazdy na hulajnodze. Istnieją również specjalne wersje 3w1, które są jednocześnie jeździkiem, rowerkiem oraz hulajnogą - taki sprzęt starczy dziecku na dłużej, bowiem jest on przystosowany dla kilku grup wiekowych. Dla starszych natomiast naturalnie lepiej wybrać hulajnogi dwukołowe, wykonane z cięższych materiałów, aniżeli plastik. Szczególnie praktyczne mogą okazać się hulajnogi sportowe z funkcją składania, dzięki czemu dziecko będzie mogło korzystać z niej regularnie, np. podczas drogi do szkoły.

Inne istotne usprawnienia

Bez względu na przedział wiekowy, warto zwrócić na takie elementy, jak:

  • hamulce,
  • antypoślizgowy podest,
  • kółka wykonane z materiału, który zapewni właściwą przyczepność,
  • odblaski.

Są to udogodnienia, które wpłyną na komfort jazdy i bezpieczeństwo. Na koniec należy jednak zaznaczyć, że równie istotne są także akcesoria w formie kasku i ochraniaczy, które zabezpieczą dziecko przed ewentualną kontuzją.