Wczytuję dane...

Jak wybrać pierwszy rowerek dla dziecka? Jakie akcesoria dodatkowe?

Wybór pierwszego rowerka dla dziecka wcale nie jest prosty. Aby ułatwić maleństwu zadanie, należy dobrze dobrać nie tylko wielkość roweru, ale również samych kół. Tylko na dobrze dostosowanym jednośladzie, dziecko będzie się czuło bezpiecznie i szybciej opanuje jazdę. Warto również wziąć pod uwagę wyposażenie roweru dodatkowe akcesoria, takie jak boczne kółka lub drążek do asekuracji. Co jeszcze może mieć duże znaczenie przy zakupie pierwszego rowerku?

Pierwsze rowerki biegowe

Dwa kółka pomagają dzieciom nie tylko przemieszczać się z jednego miejsca na drugie, ale dodatkowo pozwalają im się rozwijać. Dlatego warto podsycać u maluchów zainteresowanie taką formą aktywności. W pierwszych latach pomocne są rowerki biegowe, które mają wiele zalet i cieszą się ogromną popularnością. Są niezwykle lekkie, dlatego mogą na nich jeździć nawet dwulatki. Ich zaletą jest także nieskomplikowana budowa – rowerki biegowe nie mają pedałów, korby, łańcucha, przerzutek oraz innych elementów. Dzięki temu dziecko szybko uczy się podstaw jazdy, która dodatkowo jest bezpieczniejsza. Jednak po kilku latach korzystania z rowerku biegowe, przychodzi czas, by przesiąść się na zwykły rower.

Akcesoria do dziecięcego rowerka  

Pierwszy rower dla dziecka nie może być przypadkowym zakupem – musi spełniać określone kryteria. Punktem wyjścia jest dopasowanie jego rozmiaru do wzrostu, czyli dobranie odpowiedniej wielkości kół. Przy wyborze decydująca może okazać się długość nóg dziecka. Pierwszy rower powinien być lekki i łatwo się prowadzić. Warto także zainwestować w model z obniżoną ramą, która ułatwi dziecku wsiadanie i zsiadanie. Siodełko musi być regulowane – dzięki temu rower rośnie z dzieckiem. Oczywiście niezbędny jest także hamulec ręczny lub nożny. Przy okazji zakupu roweru, warto wyposażyć go w akcesoria dodatkowe. Najważniejszy jest oczywiście kask, ale przydadzą się także światła i odblaski, ewentualnie nóżkę do podparcia roweru, dzwonek lub klakson, a czasami także w dodatkowe kółka lub drążek do asekuracji.