Wczytuję dane...

Bezpieczeństwo zabaw zabawkami sterowanymi – dedykowany wiek dziecka

Zdalnie sterowane zabawki to dla dziecka doskonała rozrywka, która przy tym pobudza jego wyobraźnię, rozwój motoryczny i zdolność rozumienia ciągów przyczynowo-skutkowych. Kiedy możemy zacząć rozważać zakup takiej zabawki i jak dobrać ją do wieku naszej pociechy?

 Zabawki zdalnie sterowane a wiek dziecka

Niemal każde dziecko bez względu na płeć uwielbia zabawki sterowane. Co więcej, często są one świetnym sposobem na wciągnięcie do wspólnej zabawy także i rodziców. By jednak prawidłowo spełniała swoją funkcję, taka zabawka musi być ściśle dostosowana do wieku małego właściciela.

Już dwu- czy trzyletnie dzieci mogą używać zabawek interaktywnych – oczywiście takich, które są nie tylko interesujące i proste w obsłudze, lecz także całkowicie bezpieczne. W tym przypadku najlepiej sprawdzą się np. zdalnie sterowane, pozbawione małych elementów samochodziki, które będą poruszać się w przód i w tył. Doskonałym wyborem są również autka sterowane manualnie.

Jeżeli szukamy prezentu dla starszego, ok. 6-letniego malucha, dobrym pomysłem będzie kupienie mu bardziej złożonego samochodu – np. takiego z otwieranymi drzwiczkami czy świecącymi diodami. Świetnie sprawdzi się też np. zdalnie sterowany robot na podczerwień. Do czołowych zalet tego typu zabawek należy szereg oferowanych przez nie możliwości – takich jak taniec, chodzenie, obracanie się, opowiadanie historii, a nawet nagrywanie krótkich plików dźwiękowych i następnie ich odtwarzanie, Oprócz tego takie roboty wyposażone są w przyciągające wzrok diody, których kolor można zmieniać.

Dzieci, które ukończyły 8 rok życia, będą z kolei świetnie się bawić dzięki zdalnie sterowanym pojazdom terenowym typu crawler, które sterowane są za pomocą komfortowego pilota o formie pistoletu. Dużą zaletą tego typu samochodzików są duże koła i zawieszenie sprężynowe sprawiające, że pojazd wjedzie bez problemu nawet na najbardziej wyboisty teren. Starsze dzieci z pewnością będą zachwycone ogromem możliwości i szerokim polem do eksperymentowania oferowanymi przez zabawkę.

Należy przy tym pamiętać, że bardziej zaawansowane zabawki tego typu nie nadają się dla młodszych dzieci, które mogłyby mieć problem z ich obsługą lub je zniszczyć. Co więcej, zdalnie sterowane roboty czy autka przeznaczone dla starszych dzieci często zawierają drobne elementy, które maluchy mogłyby połknąć lub którymi mogłyby się zranić.