Wczytuję dane...

Dlaczego warto postawić na klocki z drewna?

Dzisiejsze dzieci mają do dyspozycji mnóstwo zabawek. Opcji do wyboru jest aż tyle, że czasami trudno się na cokolwiek zdecydować. Czasami jednak najlepszymi rozwiązaniami okazują się te najprostsze. Nie inaczej jest w przypadku zabawek dla dzieci. Jednym z najbardziej interesujących prezentów, jaki można podarować swojej pociesze, są bowiem klocki z drewna.

Bezpieczny rozwój

Klocki z drewna to prawdziwa klasyka wśród zabawek dla dzieci. Klasyka, która wcale nie wychodzi z mody. Lata mijają, a klockami z drewna bawią się kolejne pokolenia maluchów. Świadczy to o tym, że zabawki te są naprawdę świetnym podarunkiem. Dlaczego właśnie klocki z drewna są takie dobre dla dzieci? Po pierwsze dlatego, ze można z nich korzystać już na bardzo wczesnym etapie życia. To duże elementy, których nie sposób połknąć, i dlatego są one w pełni bezpieczne (inaczej niż plastikowe klocki, które można prezentować dziecku dopiero na późniejszym etapie rozwoju).

Nie samo bezpieczeństwo stoi jednak za sukcesem klocków drewna. Zabawki te są świetne przede wszystkim dlatego, że ćwiczą kreatywność dziecka. Są one bowiem elementami, z których dopiero składa się gotową całość. Sprawia to, że układający klocki maluch może się popisać i spróbować znaleźć sposoby na połączenie jednych klocków z drugimi. Prędzej czy później dojdzie do tego, jak zacząć układać najpierw mniejsze, a potem większe budowle. W ten sposób jego umysł będzie miał zafundowany niezły trening logiczny.

W trakcie zabawy klockami nie ćwiczy się jednak sam umysł. Treningowi ulega również ciało i jego motoryka. Żeby bowiem dziecko mogło ułożyć swoją budowlę, potrzebna jest mu do tego nie tylko koncepcja, lecz także umiejętność wcielenia jej w życie. Jak widać, drewniane klocki to zabawki doskonałe do tego, żeby uskuteczniać jednoczesny rozwój umysłu i ciała. Dzięki takim aktywnościom już na bardzo wczesnym etapie życie dochodzi do integracji sensorycznej, co decyduje o późniejszym sukcesie w adaptacji do otoczenia.