Wczytuję dane...
Realizacja zamówienia: 1 dni
EAN: 8005125501236
Producent: clementoni

Laboratorium Mechaniki Jeep Safari to ekscytujący zestaw konstrukcyjny, stworzony z myślą o młodych inżynierach w wieku od 8 lat i starszych. Ten obszerny zestaw o 200 elementach wprowadza dzieci w fascynujący świat mechaniki i inżynierii, oferując możliwość tworzenia 10 różnych modeli. Dzięki ilustrowanemu podręcznikowi oraz interaktywnej aplikacji, Twoje dziecko będzie prowadzone krok po kroku przez proces budowy, jednocześnie zdobywając cenne umiejętności techniczne.

Zestaw zawiera wiele interesujących komponentów, które pozwalają na zrozumienie podstaw mechaniki i inżynierii, takie jak:

1. Mechanizm różnicowy: To urządzenie, które umożliwia kołom na jednej osi obracanie się z różnymi prędkościami, co jest kluczowe w mechanice pojazdów.

2. Zębatki: Klocki zawierają zębatki o różnych rozmiarach i kształtach, pozwalając na zrozumienie zasady przekazywania ruchu za pomocą zębatek.

3. Jednostka napędowa: Pozwala na tworzenie napędu w modelach, ucząc podstaw działania silników.

4. Płaskie i stożkowe zęby zębate: Dziecko będzie mogło eksperymentować z różnymi rodzajami zębatek, co pomoże zrozumieć ich różnice i zastosowania.

5. Opony i obręcze kół: Elementy te umożliwiają stworzenie realistycznych kół do pojazdów.

Ilustrowany podręcznik zawiera szczegółowe instrukcje, które prowadzą przez proces konstruowania każdego z 10 modeli. To nie tylko kwestia składania, ale także zrozumienia, dlaczego i jak dany mechanizm działa. Dziecko odkryje fascynujący świat inżynierii, zdobywając wiedzę na temat mechaniki, przekładni, i wielu innych koncepcji.

Dodatkowo, bezpłatna aplikacja "Laboratorium Mechaniki" to dodatkowe narzędzie, które umożliwia bardziej interaktywne podejście do budowy modeli. Aplikacja prezentuje animacje oraz modele 3D, które przewodzą przez montaż w ciekawy i przystępny sposób.

Laboratorium Mechaniki Jeep Safari to nie tylko zestaw konstrukcyjny, ale również edukacyjne doświadczenie, które rozwija kreatywność i umiejętności techniczne dzieci, przygotowując je do fascynującego świata inżynierii i mechaniki.